
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.2 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Weight | 172.39345 mg |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 2.7 ns |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Propagation Delay | 10.2 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Data Rate | 200 Mbps |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCB | 2.7 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 894
Distributors
pcbx
Unit Price$1.41406
Ext.Price$1.41406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.41406 | $1.41406 |
| 10 | $1.05156 | $10.51560 |
| 25 | $0.95752 | $23.93800 |
| 50 | $0.90613 | $45.30650 |
| 100 | $0.85750 | $85.75000 |
| 300 | $0.82708 | $248.12400 |
| 500 | $0.79774 | $398.87000 |
| 1000 | $0.76944 | $769.44000 |
| 3000 | $0.71301 | $2139.03000 |
